BALBOA PARK, SAN DIEGO


pocztówka firmy Road Runner Co.

Idąc zaledwie kilka minut pieszo od centrum San Diego można znaleźć jeden z najlepiej rozplanowanych i urządzonych parków na zachodzie USA. Park Balboa. Miejsce szczególnie polecane osobom szukającym wypoczynku w otoczeniu przepięknej roślinności i ciekawej architektury.

Budynki w parku utrzymane są w duchu starych, kolonialnych zabudowań hiszpańskich. Strzeliste, bogato zdobione wieżyczki, zielone, malownicze ganki, stylizowane fontanny i oczka wodne sprawiają, że zwiedzający ma poczucie, jakby cofnął się w czasie.

W stylizowanych gmachach swoje miejsce znalazło wiele różnego rodzaju muzeów, galerii, wernisaży i oczywiście wszelkiej maści sklepów i sklepików oferujących spragnionym turystom najróżniejsze pamiątki. Rozpiętość cenowa ogromna.

Spacerując alejkami Balboa Park miałem wrażenie, jakbym znalazł się na planie filmu "Grzeszna miłość".... tylko Angeliny i Antonia nie mogłem znaleźć ;)

Niektóre domy wyglądają tak, jakby wciąż były zamieszkałe przez plantatorów tytoniu.

Nasza wycieczka do Balboa wypadła w czasie tygodnia kultury indiańskiej. Mieliśmy szczęście poznać choć małą cząstkę wierzeń i tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki. Jak sami mówili - westerny przedstawiają ich w bardzo negatywnym świetle i prawdziwi Indianie nie przepadają za tego rodzaju filmami. Szkoda tylko, że za wyrabiane przez siebie pamiątki żądali bajońskich sum.

W centrum parku znajduje się Muzeum Lotnictwa, gdzie możemy zasiąść za sterami śmigłowca, zwiedzić kabinę naprowadzania lotnictwa na lotniskowcu z okresu Drugiej Wojny Światowej lub obejrzeć repliki maszyn latających z każdego okresu rozwoju tej dziedziny.

Jednak jak sama nazwa mówi - Balboa, to przede wszystkim park. Park, w którym podziwiać możemy roślinność występująca w klimacie śródziemnomorskim i na pobliskich pustyniach.

         
 
backWycieczkidalej